Üretimde Kalite

Tekstil sektörünün vazgeçilmezi olan kalite kontrol, Carmen Tekstil’in ana hedefidir. Burada ürün, henüz prototip aşamasında dahi olsa "Kalite Güvence Departmanı" tarafından titizlikle incelenir. Gerekli uyarılar yapıldıktan sonra kalıp çıkarılır ve üretim süreçleri başlatılır. Doğru malzeme seçimi, doğru üretim tekniklerinin kullanılması sağlanarak ürün üzerinde meydana gelebilecek istenmeyen olası bir durum en baştan engellenir. Numune üretimi sırasında karşılaşılan problemler üretim aşamasına ışık tutar ve elde edilen raporlar sayesinde sorunsuz bir üretim aşamasına zemin hazırlanmış olur.

 

Numune aşamasında

Güvence kontrolü,

 Kalıp kontrolü,

 Dikim içi ve sonrası kontrolü,

 Paketleme aşamasındaki kontroller en ince detayına kadar incelenerek yapılır.

 

Üretim aşamasında

 Planlamada; aksesuar, kumaş gibi etkenlerin kontrolü,

 Modelhanede; kalıp, ölçü ve çekme değerlerin kontrolü,

 Kesimhane’de; pastal ve kumaş kontrolü,

 Kesim yapıldıktan sonra kesim ve kumaş defosu ayıklama kontrolü,

Yıkama aşamasında her prosesin kalite kontrolleri özenle yapılır ve böylelikle ortaya çıkabilecek bir problem büyümeden düzeltilir. Ayrıca departman bünyesinde bulunan kalite kontrolcüleri ve ürün sorumluları da gerekli kontrolleri yaparak raporlarlar hazılarlar.

 

Paketleme aşamasında

 İplik temizleme,

 Ütü,

 Ölçü,

Paketleme detayları ürün sorumluları tarafından en ince ayrıntısına kadar irdelenir. Sıfır hata ilkesiyle çalışan "Kalite Güvence Departmanı" tüm ürünleri tek tek ölçü kontrolüne tabii tutup tüm ürünleri irdeler ve kalite kontrolcülerin performansını ölçerek raporlarlar.